.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

W intencji Ojczyzny

W chwilach doświadczeń osobistych, wspólnotowych i narodowych potrzebne jest ludziom duchowe wsparcie. Szczególne miejsce zajmuje tu kult świętych patronów.  Polega on na powierzeniu się opiece określonego świętego.  Przez jego wstawiennictwo doznajemy od Boga różnorakich łask za pośrednictwem Jezusa Chrystusa, u którego nieustannie wstawiają się za nami.

Dziś w narodzie polskim potrzeba odnowienia i umocnienia wiary. Polska posiada swoich świętych Patronów, wśród nich szczególne miejsce zajmuje Św. Andrzej Bobola, który żył na przełomie XVI i XVII wieku. Jego postawa niech będzie dla nas wzorem i umocnieniem w trudnościach. W obliczu coraz większych przejawów eliminowania wartości chrześcijańskich w naszej Ojczyźnie, podejmujemy inicjatywę modlitwy w intencji Ojczyzny w naszych POAK do św. Andrzeja Boboli o pomoc w ustrzeżeniu Bożych prawd, za których głoszenie zginął śmiercią męczeńską. Zachęcamy do podjęcia modlitw, każdego 16 dnia miesiąca. W sposób szczególny proponujemy poprowadzenie modlitw w miesiącu maju (16 maja rocznica męczeńskiej śmierci za wiarę). Niech je poprzedzi odprawienie nowenny. W załączeniu informacja o Św. Andrzeju Boboli oraz pomocne modlitwy.

Urszula Furtak
Prezes DIAK

Modlitwy do św. Andrzeja Boboli
Dzieje św. Andrzeja Boboli

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.