.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Kierunki pracy na 2017 rok. Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa.

Rada Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, która obradowała w dniu 04.02.2017r., w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, wśród podjętych wielu tematów zatwierdziła kierunki pracy Akcji Katolickiej w Polsce na rok 2017. Podczas spotkania Rady zgodnie ze wskazaniem Pasterzy Kościoła,  przyjęto, że kierunek naszej misji w Kościele wyznaczać będzie hasło i szczególna zachęta: „Idźcie i głoście”. Na tegorocznych przewodników wskazano Maryję, Św. Brata Alberta ale również Św. Jana Pawła II. Rada KIAK zaplanowała realizację inicjatyw i założeń kalendarium Akcji Katolickiej w Polsce na rok 2017. Wszystkich członków Akcji Katolickiej, szczególnie prośbę skierowano do Prezesów POAK by w swoich parafiach podjęto zgłębienie i upowszechnienia praktyki codziennego Apelu Jasnogórskiego, wieczornej modlitwy do Matki Bożej w intencji Kościoła i Ojczyzny.  „Stańmy do Apelu Jasnogórskiego jako wspólnoty POAK” – zapisano w kierunkach. Zapraszam do zapoznania się z pełną treścią w wyznaczonych kierunkach. Zaznaczyć należy, że nadal realizujemy dotychczasowe działania i inicjatywy  rozszerzając je o zawarte wskazania na rok bieżący. 

Urszula Furtak, prezes KIAK

IDŹCIE I GŁOŚCIE. Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa. Kierunki pracy Akcji Katolickiej w Polsce na rok 2017.

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.