.: Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej - zapraszamy :.

News

Spotkanie Rady DIAK 19.05.2018r.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na spotkanie Rady DIAK, która odbędzie się 19.05.2018 r. w parafii Miłosierdzia Bożego, Os. Kaszubskie 7, w Zielonej Górze. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 09.30. Wzorem lat poprzednich do udziału w Radzie zaproszono Pasterza Diecezji Biskupa Tadeusza Lityńskiego

Wśród głównych tematów Rady będzie obchodzona w Polsce 100. rocznica odzyskania Niepodległości oraz inicjatywy patriotyczne podejmowane przez Akcję Katolicką naszej diecezji. Kolejny ważny temat, to oficjalnie rozpoczęte prace I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Biorą w nich udział także mianowani dekretem przedstawiciele Akcji Katolickiej. Ponadto Rada pochyli się nad tematami z kalendarium Akcji Katolickiej a także przygotowaniem zaplanowanych na jesień tego roku wyborów w DIAK.

Proszę o potwierdzenie swojej obecności lub podanie imiennego zastępstwa do dnia 12.05.2018r. Raz jeszcze serdecznie zapraszam.

Urszula Furtak

Prezes Zarządu DIAK

 

 

Jan Paweł II z przemówienia do polskich biskupów w styczniu 1993r.

"Niezastąpionym środkiem formacji apostolskiej świeckich są organizacje, stowarzyszenia i ruchy katolickie. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje Akcja Katolicka, która kiedyś w Polsce była tak żywa i przynosiła tyle wspaniałych owoców. Trzeba więc, aby na nowo odżyła".

 
 

Copyright © 2013 Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Designed by JoomlArt.com. Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.